Οι δικαιούχοι μετεγγραφής ακ. έτους 2015-16 καλούνται να προσέλθουν προσωπικά ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτούμενου εκπροσώπου τους στη Γραμματεία του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών έως και την Τετάρτη 3-2-2016  προσκομίζοντας  τα απαραίτητα δικαιολογητικά που έχουν δεσμευτεί με την αίτησή τους στο Υπουργείο Παιδείας ότι θα υποβάλουν.

Τα ονόματα των αιτούντων μετεγγραφής στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας που στάλθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας, κατά φθίνουσα σειρά μορίων, είναι τα εξής:

1.     ΚΑΡΒΟΥΝΗ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

2.     ΤΖΙΜΙΚΑ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

3.     ΜΠΟΥΓΑΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

4.     ΚΑΡΑΛΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5.     ΑΛΕΚΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

6.     ΠΑΠΑΣΤΕΦΑΝΟΥ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ

7.     ΚΟΝΤΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Οι μετεγγραφόμενοι μπορούν να κάνουν χρήση των διατάξεων του άρθρου 35 του Ν. 4115/2013 (Α΄ 24) για την αναγνώριση των μαθημάτων. Ειδικότερα οι παραπάνω φοιτητές προκειμένου να απαλλαγούν από την εξέταση των μαθημάτων που τους χρεώνονται θα πρέπει να καταθέσουν αίτηση στον αντίστοιχο διδάσκοντα συνοδευόμενη από το πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας και την ύλη των αντίστοιχων μαθημάτων που διδάχθηκαν στο ίδρυμα προέλευσής τους.