O Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας (Ε.Λ.Κ.Ε.) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, κατ' εφαρμογή των διατάξεων των άρθρων 50, 54 παρ. ιβ’ και 64 του ν. 4485/2017 (ΦΕΚ Α' 114/4-8-2017), στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Υποστήριξη των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων», με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5093556 που εκτελείται στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» (Κωδικός Πρόσκλησης ΕΔΒΜ143), και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ)) και από Εθνικούς Πόρους, με χρονική διάρκεια έργου αρχής γενομένης της ημερομηνίας υπογραφής της Σύμβασης του Ιδρύματος με τον εκάστοτε υπότροφο έως 31/12/2021 και Ιδρυματικά Υπεύθυνο τον Καθηγητή κ. Ζ. Μαμούρη, κατ’ εφαρμογή της υπ' αριθμ. 6-2021/23.03.2021 απόφασης συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών του Ε.Λ.Κ.Ε. για την αποδοχή αιτήματος δημοσίευσης Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (ΑΔΑ: Ψ0Μ6469Β7Ξ-ΝΙΕ).
Οι αιτήσεις των υποψηφίων, καθώς και τα συνυποβαλλόμενα δικαιολογητικά τους, υποβάλλονται αποκλειστικά ηλεκτρονικά προς τη Γραμματεία του κάθε Τμήματος και τη Μονάδα Οικονομικής και Διοικητικής Υποστήριξης (Μ.Ο.Δ.Υ.) του Ε.Λ.Κ.Ε. (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) μέσω αποστολής μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις όπως αυτές ορίζονται (τα στοιχεία επικοινωνίας των Τμημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας βρίσκονται στις σελίδες 11-13 της παρούσας πρόσκλησης). Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής ορίζεται η Παρασκευή 9 Απριλίου 2021 (μέχρι τις 14:00 μ.μ)

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος