ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ  ΜΕ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ  ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ  2021-2022

A) ΜΕ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ

Β) ΑΔΕΛΦΩΝ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΑ ΑΕΙ & ΣΤΙΣ Α.Ε.Α

Γ) ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ

Καλούνται όσοι αιτήθηκαν τη μετεγγραφή τους για το ακαδημαϊκό έτος 2021-20202 και αναγράφονται στους πίνακες, όπως αυτοί κυρώθηκαν με την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων υπ’ αρ.  156445/Ζ1/30-11-2021, να υποβάλουν, αποκλειστικά και μόνο με ηλεκτρονικό μήνυμα, όλα  τα δικαιολογητικά που είχαν δεσμευτεί  με  την   αίτησή τους στο Υ.ΠΑΙ.Θ. ότι  θα υποβάλουν, από την Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου έως και την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα (subject) «Μετεγγραφή φοιτητή στην κατηγορία ……………» στο οποίο να εμπεριέχονται όλα τα έγγραφα σε ξεχωριστά αρχεία pdf (μέγιστο μέγεθος ηλεκτρονικού μηνύματος 5ΜΒ) και αριθμημένα, όπως περιγράφονται στην επισυναπτόμενη Εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. (135363/Ζ1/22-10-2021) με θέμα «Μετεγγραφές/Μετακινήσεις ακαδημαϊκού έτους 2021-2022».

Σε περίπτωση αδυναμίας οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τη Γραμματεία του Τμήματος στα τηλέφωνα 2421074182, 2421074114, 2421074112.

Επιπλέον, οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να υποβάλουν φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.

Οι δικαιούχοι μετεγγραφής ΔΕΝ πρέπει να ζητήσουν τη διαγραφή τους από τη Σχολή / Τμήμα Προέλευσης, μέχρι να ολοκληρωθεί ο έλεγχος των δικαιολογητικών τους και να οριστικοποιηθεί η εγγραφή τους στο Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών Π.Θ.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Συνημμένα αρχεία:
Αίτηση μετεγγραφών φοιτητών κυπριακής καταγωγής
Αίτηση μετεγγραφών με την κατηγορία των αδερφών
Αίτηση μετεγγραφών φοιτητών με μοριοδότηση