ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Ο Τομέας Γεωτεχνικής και Γεωπεριβαλλοντικής Μηχανικής (geo.civ.uth.gr) οργανώνει μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή, την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου 2023, στο Μετρό Θεσσαλονίκης (ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΡΟ Α.Ε. / emetro.gr). Στο πλαίσιο της επίσκεψης θα παρουσιαστούν θέματα γεωτεχνικού ενδιαφέροντος. Η αναχώρηση θα γίνει στις 8:00 π.μ. από το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών. Τόπος προορισμού είναι το αμαξοστάσιο Πυλαίας (Ποσειδώνος και Ερυθρού Σταυρού, Πυλαία). Η συνολική διάρκεια της εκδρομής εκτιμάται να είναι 10-11 ώρες.
Εκτός από τους φοιτητές/-τριες του Τομέα είναι δυνατό να συμμετέχουν και φοιτητές/-τριες από το 3ο έτος.  Δηλώσεις συμμετοχής στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων.

Γιώργος Εφραιμίδης,
Αναπληρωτής Καθηγητής